Gezocht: kandidaat-gemeenteraadsleden!

Banner Grote Kerk Den Haag
Door Webredactie op 14 maart 2025 om 09:00

Gezocht: kandidaat-gemeenteraadsleden!

Op 18 maart 2026 vinden de gemeenteraadsverkiezingen plaats, en als ChristenUnie-SGP zullen we met een gezamenlijke kandidatenlijst meedoen. Daarom zoeken wij enthousiaste en gedreven kandidaten die zich als christen willen inzetten voor een sociaal en rechtvaardig Den Haag.

Heb je een hart voor de stad Den Haag en voel je je verbonden met de waarden van de ChristenUnie? Wil jij het verschil maken in de lokale politiek? Dan nodigen wij jou uit om te solliciteren voor de kandidatenlijst voor de gemeenteraad van Den Haag!

Wie zijn wij?

Gedreven door Gods liefde en Christus’ koningschap zet de ChristenUnie-SGP-fractie zich in voor de samenleving en het bestuur van onze stad. Wij geloven in de kracht van de samenleving, in mensen die naar elkaar omzien, in kerken en maatschappelijke organisaties. De ChristenUnie-SGP is dé christelijk-sociale partij van Den Haag die zich inzet voor de schepping en voor een rechtvaardige samenleving, waarin mensen centraal staan en perspectief en hulp krijgen wanneer ze dat nodig hebben. Wij geloven in het belang van samenwerken en verantwoordelijkheid nemen en bedrijven politiek op basis van Bijbelse principes en waarden.

Wat ga je doen als kandidaat?

Als kandidaat help je mee om in en na de verkiezingstijd de ChristenUnie-SGP op de kaart te zetten. Als gemeenteraadslid vertegenwoordig je de inwoners van Den Haag, stel je beleidskaders voor het gemeentebestuur en controleer je of de gemaakte afspraken worden nageleefd. Je bent een van de gezichten van de ChristenUnie-SGP in Den Haag en samen met onze fractie werk je aan een Den Haag waar het goed is om te leven voor iedereen. Je bent aanspreekbaar voor inwoners, organisaties en kerken en draagt actief bij aan het politieke debat. Bij ons is er ruimte om te leren en te groeien en kun je jouw talenten gebruiken om echt iets betekenen voor onze stad en haar inwoners.

Wat verwachten we van jou?

In onze selectieprocedure maken we onderscheid tussen de plekken 2 tot en met 15 en de plekken 16 en verder. Voor kandidaat 16 en verder geldt onderstaande profielschets. Voor de plekken 2 t/m 15 is een aparte, uitgebreidere profielschets opgesteld die je hier kunt lezen (profielschets 2 tot 15).

  • De kandidaat is herkenbaar als christen.
  • De kandidaat is lid van de ChristenUnie of de SGP of bereid om lid te worden. Hij/zij onderschrijft de beginselverklaring van de ChristenUnie.
  • De kandidaat is woonachtig in Den Haag.
  • De kandidaat handelt in overeenstemming met de waarden en ethische normen van de partij: integer, betrouwbaar en dienstbaar.
  • De kandidaat is bereid om zich in te zetten voor de ChristenUnie in Den Haag, met een focus op de maanden januari, februari en maart 2026 en daarna.
  • Het is een pré voor een kandidaat wanneer hij/zij beschikt over een bestaand netwerk in de stad en wanneer de kandidaat affiniteit heeft met politiek of met bepaalde beleidsdossiers (mobiliteit, zorg, ruimtelijke ordening, veiligheid, duurzaamheid, etc.).

Herken je je niet helemaal in bovenstaande profielschets maar ben je wel enthousiast over de ChristenUnie en bereid je in te zetten en bij te leren? Of twijfel je bij welke profielschets je het beste past? We nodigen je uit om te solliciteren! Raadsleden en kandidaten van de ChristenUnie-SGP zijn immers niet perfect.

Ben jij de kandidaat die wij zoeken?

Herken jij je in deze rol en wil je graag een plek op de kandidatenlijst van de ChristenUnie-SGP Den Haag? Stuur dan je motivatie en cv vóór 12 mei naar selectiecommissieCUDenHaag@gmail.com. We kijken uit naar je sollicitatie en gaan graag met je in gesprek!

Bijlagen