Thuis geven in tijden van woningnood - woonagenda ChristenUnie/SGP

hijskraan bouw
Door Webredactie op 11 maart 2026 om 17:00

Thuis geven in tijden van woningnood - woonagenda ChristenUnie/SGP

De ChristenUnie/SGP Den Haag presenteert samen met Tweede Kamerlid Pieter Grinwis een Woonagenda met 10 voorstellen om thuis te geven in tijden van woningnood en te bouwen aan gemeenschappen.

De Woonagenda is geïnspireerd op de landelijke Woonvisie die de ChristenUnie onlangs presenteerde, ‘Thuisgeven in tijden van de Woningnood’. De woningbouwopgave in Den Haag is groot en daarom vindt de ChristenUnie/SGP het belangrijk dat er sneller én meer gebouwd gaat worden. Fractievoorzitter Judith Klokkenburg: “Meer dan 6.000 mensen in Den Haag zijn dak- of thuisloos en nog veel meer mensen zoeken een huis. De stad heeft veel meer betaalbare woningen nodig.”

Ook wil de partij dat leegstaande gebouwen aangepakt worden. Klokkenburg licht toe: “Er staan honderdduizenden vierkante meters aan gebouwen en verdiepingen in Den Haag leeg. Die leegstand is onacceptabel. De gemeente moet voortvarend aan de slag met een leegstandsverordening om langdurige leegstand tegen te gaan.”

Klokkenburg benadrukt dat de leefbaarheid niet uit het oog verloren moet worden: “Huizen bouwen is meer dan stenen stapelen. De ChristenUnie/SGP wil echt bouwen aan gemeenschappen. Dat betekent genoeg voorzieningen, geschikte seniorenwoningen met ruimte voor ontmoeting en betaalbare gezinswoningen, zodat gezinnen niet de stad uitgedrukt worden.”

Andere maatregelen om te bouwen aan gemeenschappen die in de Woonagenda staan zijn voorrang voor wijkbewoners (25% in nieuwbouw wordt gereserveerd voor wijkbewoners die willen doorstromen in eigen wijk), en gemengd bouwen: sociale huur en koop, groot en klein door elkaar, zodat mensen elkaar ontmoeten.

De ChristenUnie landelijk en ChristenUnie/SGP lokaal roepen bovendien de Rijksoverheid op extra te investeren in versnelling van de woningbouw. Goede OV-infrastructuur is daarvoor cruciaal. Pieter Grinwis: “Aan Den Haag ligt het niet, die gemeente wil wel bouwen. Het Rijk en de provincie moeten snel over de brug komen om te investeren in OV-projecten in Den Haag, zodat we echt thuis kunnen geven in tijden van woningnood”.

Bijlagen